Про коледж

Фаховий коледж морського транспорту Національного університету "Одеська морська академія" є єдиним в Україні морським навчальним закладом, яке здійснює підготовку командних кадрів плавскладу середньої ланки і перш за все для днопоглиблювального флоту: судноводіїв-багермейстерів і суднових механіків, обслуговуючих та експлуатуючих спеціалізовані днопоглиблювальні снаряди, що становлять основу технічного флоту.

Начальник ОМКТФ, кандидат технічних наук, доцент Опарін А. В.
Начальник ФКМТ НУ "ОМА",
професор Опарін А. В.

Знаючи обстановку на флоті, обсяг і характер замовлень на виробництво днопоглиблювальних робіт, їх специфіку, рух кадрів, керівництво коледжу і днопоглиблювальних підприємств щорічно погоджують свої дії в частині підготовки молодих фахівців і їх працевлаштування. При цьому вносяться пропозиції щодо кількості абітурієнтів прийматих за держзамовленням і на контрактній основі. При розробці та коригуванні робочих навчальних планів і програм враховуються зауваження виробничників щодо вдосконалення теоретичної підготовки, визначаються спільні заходи з практичного навчання курсантів.

Коледж був заснований в 1944 році під назвою "Одеський морський будівельний технікум" з метою підготовки техніків-судноводіїв-багермейстерів, техніків-механіків для роботи на суднах днопоглиблювального флоту і техніків-гідротехніків для будівництва морських та річкових гідротехнічних споруд (Наказ Наркому СРСР з будівництва №184 від 16 листопада 1944 року.)

У 1952 році "Морський будівельний технікум" був перейменований на "Одеське морехідне училище технічного флоту" (Постанова Ради Міністрів СРСР № 87912 від 24 жовтня 1952 року народження, Наказ Міністерства будівництва підприємств машинобудування СРСР), яке в 1956 р увійшло до складу навчальних закладів Міністерства транспортного будівництва СРСР.

Наказом Міністерства освіти України №112 від 22 квітня 1994 року "Одеське морехідне училище технічного флоту" було перейменовано в "Одеський морехідній коледж технічного флоту". Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 24 липня 2003 р №497 та наказу Одеської національної морської академії від 1 серпня 2003 р №241 Одеський морехідній коледж технічного флоту перетворений в Одеський морехідній коледж технічного флоту Одеської національної морської академії.

Интерьер холла колледжа
Інтер'єр холу коледжу

Фаховий коледж морського транспорту Національного університету "Одеська морська академія" заснований на державній формі власності і підпорядкований Міністерству науки і освіти України.

Навчальна база ФКМТ складається з:

  • навчального корпусу, який розташований за адресою 65014 м.Одеса, вул. Маразлієвська, 40/42
  • навчального корпусу І курсу, розташованого за адресою 65014 м Одеса, вул. Успенська, 28;
  • заочного відділення, розташованого за адресою 65014 м Одеса, вул. Успенська 28;

Коледж реалізує багатоступеневу систему підготовки фахівців для днопоглиблювального флоту і гідротехнічного будівництва України.

Терміни навчання молодшого спеціаліста на базі неповної середньої освіти - 4 роки, після цього видається диплом про присвоєння кваліфікації "молодший спеціаліст". Для отримання наступного диплома "Бакалавр" необхідно вчитися ще два роки.

Однак на цьому процес навчання не закінчується. З огляду на прохання морських днопоглиблювальних підприємств України, флот яких працює практично в усіх точках Світового океану, і необхідність перегону днопоглиблювальної техніки в місця проведення робіт, Одеська національна морська академія і коледж технічного флоту в 1998 році уклали договір про співпрацю з підготовки судноводіїв-багермейстерів і суднових механіків з метою присвоєння їм кваліфікації "Спеціаліст".

Курсанти, які навчалися всі роки на "добре" і "відмінно", можуть бути рекомендовані для продовження навчання на 5 курсі Одеської національної морської академії.

прапор коледжу
Прапор коледжу

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 9.10.2002 року № 571 коледж входить в міжвідомчий навчально-методичний комплекс "Південно-Західний центр будівельної освіти" при Одеській Державній Академії будівництва та архітектури. Випускники коледжу - молодші спеціалісти (гідротехнічна спеціальність) продовжують навчання в спецгрупи ОДАБА за скороченою 4-хгодічной програмі для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст".

Матеріально-технічна база коледжу дає можливість забезпечити навчальний процес відповідно до вимог освітньо-професійних програм.

Матеріальна база коледжу і соціальна інфраструктура складається з понад 75 навчальних кабінетів, бібліотеки, навчально-виробничої майстерні, двох спортивних залів, клубу, їдальні, буфетів, медико-санітарної частини.

Курсанти носять морську форму, встановленого зразка, забезпечуються медичним обслуговуванням.

Начальник МКТФ НУ ОМА Опарін А.В.

Начальник ФКМТ НУ "ОМА", професор
Опарін Анатолій Володимирович

Малай Э.Ф.

Заступник начальника коледжу з навчальної роботи
Малай Едуард Федорович

 Курганский В.П.

Заступник начальника коледжу з навчально - выробничої роботи
Курганський Віктор Павлович

Ицкалев И.В.

Заступник начальника коледжу з виховної роботи
Іцкалев Ігор Владленович

Волков В.Н.

Заступник начальника коледжу по адміністративно-господарській роботі
Волков Володимир Миколайович